Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Kryeministri i Danimarkës Anders Fogh Rasmussen tha se në takimin me sekretarin amerikan të shtetit Colin Powell në Kopenhagë, do ta diskutojë çështjen e shtimit të numrit të ushtarëve danezë në Irak.
Rasmussen tha se tërheqja e trupave do t'u dërgonte sinjal të gabuar terroristëve, dhe do të krijonte përshtypjen se terrorizmi shpaguhet.
XS
SM
MD
LG