Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe nënpresidenti Dick Cheney sot do të paraqiten para komisionit të pavarur, i cili e heton sjelljen e administratës para sulmeve terroriste të 11 Shtatorit 2001.
Dëshmia e tyre nuk do të jetë nën betim, nuk do të incizohet, dhe do të jetë e mbyllur.
Presidenti Bush tha se mezi pret t'i ndihmojë panelit për të zbardhur rrethanat në të cilat ndodhën sulmet që lanë rreth 3.000 të vrarë, por kritikët thonë se rrethanat e paraqitjes së tyre e vënë në pyetje sinqeritetin e dëshmive.
XS
SM
MD
LG