Ndërlidhjet

SHKUP


Sekretari Shtetëror i Mbrojtjes i Maqedonisë Lupço Popovski është arrestuar, nën dyshimin se ka marrë rryshfet për shitjen e një objekti të ushtrisë, ka deklaruar zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes Marjan Gjurovski.
Popovski është anëtar i Lidhjes Socialdemokrate në pushtet, dhe prej themelimit të saj ka qenë në funksione të larta partiake, përfshirë detyrën e sekretarit të përgjithshëm të partisë.
XS
SM
MD
LG