Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka thënë se nuk mund të garantojë se në të ardhmen nuk do të ketë ndonjë sulm terrorist në Shtetet e Bashkuara. Bush ka thënë kështu pas një takimi me dyer të mbyllura në Shtëpinë e Bardhë me komisionin që heton ngjarjet e 11 shtatorit. "Ne ende u jemi të ekspozuar sulmeve. Dhe arsyeja për këtë është ekzistimi i Al-Qaidas. Al Qaida është e rrezikshme", ka thënë Bush.
XS
SM
MD
LG