Ndërlidhjet

KOSTANAI


Fluturakja kozmike ruse Soyuz është kthyer nga Stacioni Ndërkombëtar Kozmik sot në mëngjes. Fluturakja që ka aterruar në stepat e Kazakaistanit përmbante astronautin amerikan Michael Foale dhe kozmonautin rus Alexander Kaleri. Me ta në bord ishte edhe astronauti nga Holanda Andre Kuipers nga agjencioni evropian i kozmosit.
"Gjithçka mban aromë të mirë dhe edhe tokës i vie era tokë", tha Foale, pas gjashtë muajsh të qëndrimit në gjithësi.
XS
SM
MD
LG