Ndërlidhjet

LAGOS


Në luftimet etnike dhe religjioze në Nigerinë qendrore, gjatë kësaj jave, janë vrarë më se 120 persona ka raportuar një gazetë lokale. Këto shifra nuk janë konfirmuar nga Kryqi i Kuq i Nigerisë.
Kjo organizatë ka shpallur sot se në këto përleshje janë plagosur më se 1000 persona.
XS
SM
MD
LG