Ndërlidhjet

UASHINGTON


Koordinatori për antiterrorizëm në Stejt Department, Cofer Black ka thënë se Osama Bin Ladenit luan vetëm rolin e një figure në organizatën Al-Qaida dhe se kontaktet e tij me pasuesit po lihen jashtë loje.
Black ka thënë Ladeni të shumtën e kohës e kalon duke u fshehur nga ne, pasi a e di se i jemi vënë mbrapa. Zyrtari i lartë amerikan tha se lidershipin operacional të Al-Qaidas e ka marrë përsipër Ayman Al-Zawahari.
XS
SM
MD
LG