Ndërlidhjet

DUBLIN


Vazhdojnë kritikat nga vende dhe organizata ndërkombëtare lidhur me informacionet mbi rastet e keqtrajtimit të të burgosurve në Irak.
Kryeministri irlandez, Berti Ahern ka deklaruar se Bashkimi Evropian është i tronditur me fotografitë, të cilat flasin për një trajtim fyes.
Në Irak, Ghazi al Jauar, anëtar i Këshillit Qeverisës tha se Shtetet e Bashkuara duhet të kërkojnë ndjesë.
Adminstrata amerikane, përfshi dhe presidentin, kanë shprehur dënimin për rastet e tilla. Deri tani janë ngritur akuzat ndaj gjashtë ushtarëve amerikanë.
XS
SM
MD
LG