Ndërlidhjet

RIAD


Princi saudit i kurorës, Abdullahu është zotuar të punojnë për të eliminuar terrorizmin në këtë mbretëri. Deklaratë ka pasuar sulmin e mbrëmshëm në qytetin Yanbu në bregdetin e Detit të Kuq saudit, me ç'rast u vranë së paku pesë perëndimore. Autoritetet saudite thanë se dy amerikanë, dy britanikë, një australian dhe një polic saudit janë vrarë në një sulm. Forcat saudite ia kanë dalë të vrasin që të katër sulmuesit.
XS
SM
MD
LG