Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti i Sirisë Bashar al-Assad i kritikoi Shtetet e Bashkuara, duke e quajtur dështim pushtimin amerikan të Irakut.
Në intervistën dhënë televizionit Al Jazzeera, Assad ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk e çliruan Irakun, nuk e vendosën demokracinë dhe as që e përmirësuan standardin e jetesës.
Vërejtjet e Assadit u bënë pasi më parë Shtëpia e Bardhë paralajmëroi se Uashingtoni së shpejti mund t'i vendosë sanksione Damaskut, që ta ndëshkojë atë për mbështetjen e terrorizmit dhe zhvillimin e armëve për shkatërrim në masë.
XS
SM
MD
LG