Ndërlidhjet

KABUL


Krerë të ushtrisë amerikane dhe zyrtarë afganë ranë dakord të formojnë një milici të re, për t'ia dalë mbanë me kryengritjet që shpërthejnë në jug dhe lindje të vendit.
Garda e Afganistanit do të ketë rreth 2.000 pjesëtarë.
Ndërkohë, ushtria amerikane njoftoi se gjatë sulmit ndaj një autokolone, forcat e koalicionit kanë vrarë 3 policë afganë dhe një civil.
XS
SM
MD
LG