Ndërlidhjet

VARSHAVË


Qeveria e re polake e kryeministrit Marek Belka sot u betua para presidentit Aleksandar Kwasniewski.
Ndryshimi i qeverisë u bë vetëm një ditë pasi Polonia iu bashkangjit Bashkimit Evropian.
Muajin e kaluar, ish kryeministri Leszek Muller tha se do të largohet, i detyruar nga kritikat e Aleancës së majtë Demokratike, për shkak të krizës ekonomike, akuzave për korrupcion dhe rënies së popullaritetit.
XS
SM
MD
LG