Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 25 njerëz kanë vdekur dhe dhjetra të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një kamioni cisternë përplot me naftë në perëndim të Afganistanit.
Policia tha se shkaqet nuk dihen, por besohet shpërthimi të ketë ndodhur nga saldimi në afërsi të kamionit.
XS
SM
MD
LG