Ndërlidhjet

KABUL


Gjenerali David Barno, komandant i trupave amerikane në Afganistan ka shprehur shqetësim lidhur me strategjinë që po ndjek Pakistani në luftën kundër terrorizmit.
Sipas Barnos, Pakistani po i mban militantët në zonat malore, ndërkohë që ata duhen kapur ose vrarë.
Burimet amerikane kanë theksuar se luftëtarët e huaj po i përdorin këto zona si qendra ku përpunohen sulme terroriste.
Gjatë ditës në Afganistan njoftohet për 4 ushtarë afganë dhe 2 civilë të vrarë nga shpërthimi i minave.
XS
SM
MD
LG