Ndërlidhjet

RIAD


Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Arabinë Saudite ka kërkuar nga gjithë shtetasit amerikanë ta lënë këtë vend, pas sulmeve të së shtunës, ku humbën jetën 5 qytetarë të huaj.
Princi saudit Saud bin Abdullah e ka cilësuar vrasjen si "veprim të cmendur" dhe ka kërkuar nga gjithë qytetarët të mbrojnë të huajt që jetojnë në Arabinë Saudite.
XS
SM
MD
LG