Ndërlidhjet

UASHINGTON


Rreth 50 ish-diplomatë amerikanë pritet të lëshojnë një letër publike me të cilën shprehet shqetësimi për shkak të politikës së presidentit Bush në Lindjen e Mesme. Letra është e ngjashme me atë që ish-diplomatët britanikë i kanë shkruar javën e kaluar kryeministrit britanik Tony Blair.
Agjencitë e lajmeve njoftojnë se letra ia tërheq vërejtjen presidentit se politika e Bushit ndaj Lindjes së Mesme po e humb kredibilitetin e Amerikës, prestigjin dhe miqtë anembanë botës.
XS
SM
MD
LG