Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Përfaqësuesit e Shteteteve të Bashkuara, Bashkimit Evropian e Rusisë do takohen sot me kreun e Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, për të diskutuar zhvillimet më të fundit në konfliktin izraelito-palestinez.
Gjatë ditës në Rripin e Gazës, burimet spitalore palestineze njoftojnë për dy të vrarë dhe 15 të plagosur. Mësohet se trupat izraelite përkohëshsisht rrethuan selinë e Jaser Arafatit në Ramallah.
XS
SM
MD
LG