Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shtetet e Bashkuara mbeten të përkushtuara në Kosovë, pasi Ballkani është përparësia jonë dhe vlerësohet shumë i rëndësishëm në kuadër të luftës kundër terrorizmit, ka deklaruar gjatë vizitës së tij në Kosovë, kreu i ushtrisë amerikane, gjenerali Richard Myers.
Myers ka shtuar se angazhimi i Shteteve të Bashkuara në Irak nuk do ndikojë në rolin e forcave amerikane në Kosovë.
XS
SM
MD
LG