Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Harri Holkeri po takohet në Beograd me kryeministrin e atjeshëm Vojislav Koshtunica, ku siç bëhet e ditur po diskutohet edhe plani i Serbisë për decentralizimin dhe pjesëmarrjen e serbëve në institucionet e Kosovës.
Pas Beogradit, zoti Holkeri do të udhëtojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për t'u takuar me zyrtarë të lartë të Departamentit të Shtetit, përfshiër edhe nënsekretarin Marc Grossman, ndërsa më 11 maj, zoti Holkeri do të raportojë para Këshillit të Sigurimit në Nju Jork.
XS
SM
MD
LG