Ndërlidhjet

GAZA


Izraeli ka liruar sot një nga bashkëthemeluesit e grupit militant palestinez Hamas, pas mbajtjes në burg pa gjyq më shumë se një vit. Mohamed Taha është kthyer në kampin e refugjatëve Bureij në Rripin e Gazës ku qe arrestuar bashkë me tre djemtë e tij. Në në dy muajt e fundit, Izraeli ka vrarë dy liderët e Hamasit, Sheikh Ahmed Yassinin dhe pasardhësin e tij, Abdel Aziz Rantissin.
XS
SM
MD
LG