Ndërlidhjet

BAGDAD


Një makinë bombë shpërtheu sot në mëngjes në qendër të Bagdad duke shkaktuar vrasjen e 6 irakianëve dhe të një ushtari amerikan dhe plagosjen e shumë personave të tjerë. Duke folur para gazetarëve në Bagdad lidhur me këtë incident, koloneli amerikan, John Murray pos tjerash tha:
- Mendojmë se afërsitsht kah ora 7 e 26 minuta në mëngjes, dukej sikur një sulmues vetëvrasës me makinë iu vërsul postbllokut, - tha Murray.
Shpërthimi ndodhi në afërsi të selisë së koalicionit në Bagdad.
XS
SM
MD
LG