Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush tha mbrëmë se qytetarët e Irakut duhet ta kuptojnë se Amerika nuk do të tërhiqet pa e përfunduar punën në tërësi. Këto komente zoti Bush i bëri në një intervistë për televizionin al-Arabia. Presidenti amerikan foli edhe për çështjen e keqtrajtimeve të të burgosurve irakianë nga ushtarët amerikanë:
-Populli i Lindjes së Mesme duhet të jetë i sigurtë se ne do të bëjmë hetime të plota dhe se do ta gjejmë të vërtetën. Edhe ata, sikur qytetarët amerikanë, do ta dinë të vërtetën.
XS
SM
MD
LG