Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kandidati demokrat për presdient të Shteteve të Bashkuara, John Kerry u shpreh mbrëmë vonë "se keqtrajtimi trishtues i të burgosurve irakianë është absolutisht i papranueshëm dhe i pafalshëm". Ai mëtutje tha se "përgjegjja e administratës së presidentit Bush ishte e ngadalshme dhe jo përkatëse".
XS
SM
MD
LG