Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në pesëvjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, kryetari i Kosovës, Ibrahim Rugova, tha se përmes një dekreti të veçantë ka vendosur që ta nderojë Aganin me urdhërin “Heroi i Kosovës” për vepra trimërie dhe për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e vendit.
XS
SM
MD
LG