Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair ka dënuar rastet e keqtrajtimit të të burgosurve irakianë, duke i cilësuar ato si të papranueshme.
"Abuzimi i të burgosurve, torturat ndaj tyre, trajtimi fyes i njerëzve që mbahen në burgjet e koalicionit janë plotësisht të papranueshme. Dhe ne duhet të bëjmë gjithcka është e mundur dhe e nevojshme në mënyrë që t'i japim fund praktikave të tilla", tha Blair.
XS
SM
MD
LG