Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan ka kërkuar 25 miliardë dollarë shtesë për operacionet ushtarake në Afganistan dhe Irak, duke filluar nga tetori i ardhshëm.
Gjatë ditës mbreti i Jordanisë Abdulla takohet në Shtëpinë e Bardhë me presidentin amerikan Bush.
Iraku dhe konflikti izraelito-palestinez do jenë në qendër të bisedimeve të sotme.
XS
SM
MD
LG