Ndërlidhjet

KABUL


Një ekip i përbashkët i Kombeve të Bashkuara dhe autoriteteve afgane ka nisur hetimet mbi vrasjen e dy britanikëve dhe një punonjësi vendor, që po merreshin me përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme.
Vrasja është marrë përsipër nga militantët talibanë, që kanë deklaruarse do të kryejnë dhe vrasje të tjera.
XS
SM
MD
LG