Ndërlidhjet

HEBRON


Forcat izraelite kanë qëlluar për vdekje një palestinez në qytetin e Hebronit, në Bregun Perëndimor, në një nga vendet e shenjta si për hebrejtë dhe për myslimanët. Ushtria izraelite njoftoi se ai u qëllua pas përpjekjeve për të marrë armën e një polici.
XS
SM
MD
LG