Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në pesëvjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, kryetari i Kosovës, Ibrahim Rugova, tha se përmes një dekreti të veçantë ka vendosur që ta nderojë Aganin me urdhërin “Heroi i Kosovës” për vepra trimërie dhe për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e vendit.
Edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe në varrin e veprimtarit dhe akademikut Fehmi Agani në 5-vjetorin e vrasjes.
XS
SM
MD
LG