Ndërlidhjet

NJU JORK


Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Harri Holkeri i drejtohet sot Këshillit të Sigurimit. Gjendja në Kosovë dhe përparimi i hetimeve lidhur me ngjarjet e marsit do të jenë në qendër të fjalës së zotit Holkeri, thanë burime në Nju Jork. Në Këshillin e Sigurimit do jetë i pranishëm dhe ministri i jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi Vuk Drashkoviq, i cili takohet sot me sekretarin Anan.
XS
SM
MD
LG