Ndërlidhjet

KUVAJT


Koordinatori i tribunalit për krime lufte në Irak ka thënë se Sadam Huseini dhe nja 100 ish-pjesëtarë të partisë së tij do t'u dorëzohen autoriteteve irakiene më 30 qershor.
Salem Chalabi drejtor i administratës së tribunalit tha se të dyshimtit do të dorëzohen, përfshirë edhe Ali Hasan Majidin, të dyshuar për armët kimike dhe Tarik Azizin, ish zëvendëskryeministër.
XS
SM
MD
LG