Ndërlidhjet

MADRID


Politika amerikane në Irak po nxit terrorizmin në këtë vend dhe po destabilizon rajonin, ka deklaruar presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad për mediat italiane dhe spanjolle.
Assad ka përshkruar situatën në Irak si kaotike dhe jashtë kontrollit. Komentet e presidentit të Sirisë erdhën një ditë pas vendosjes nga ana e Uashingtonit të sanksioneve ekonomike. Presidenti Bush e ka cilësuar Sirinë si një kërcënim të jashtëzakonshëm.
XS
SM
MD
LG