Ndërlidhjet

GAZË


Njoftimet e fundit thonë se një shpërthim ka shkatërruar një veturë ushtarake izraelite në kufirin ndërmjet Egjiptit dhe Gazës, duke vrarë disa ushtarë izraelitë. Televizionet e rajonit kanë thënë se janë vrarë së paku pesë ushtarë. Ushtria izraelite nuk ka dhënë numrin e viktimave, por ka pohuar se kishte disa sosh në sulmin që e ka marrë përsipër grupi islamik xhihad.
Pesë palestinezë ndërkaq janë vrarë sot në ofensivën izraelite në Gazë.
XS
SM
MD
LG