Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld arriti në Bagdad, për të diskutuar me krerët e ushtrisë amerikane atje, me ç'rast ka vizituar burgun në Abu-Ghraib. "Problmei real nuk janë fotografitë e botuara, por veprimet që janë ndërmarrë për dëmtimin e të burgosurve dhe këto janë serioze", tha Rumsfeld, sipas të cilit duhen botuar të gjitha fotografitë e keqtrajtimeve, në mënyrë që opinioni t'i shohë dhe zyrtarët të qëndrojnë pas tyre. Sidoqoftë, ai ka thënë se procesi i hetimeve po vazhdon.
XS
SM
MD
LG