Ndërlidhjet

UASHINGTON


Lynndie England, ushtarja amerikane e akuzuar për keqtrajtimin e të burgosurve irakienë tha se kishte marrë urdhëra që të fotografohej me të burgosurit. "Isha urdhëruar nga eprorët e lartë që të qëndroj atje, ta mbaj rripin dhe të shoh në kamerë, ndërsa ata më fotografuan për operacionet psikologjike. Kjo është e tëra që di", deklaroi England për televizonin amerikan.
XS
SM
MD
LG