Ndërlidhjet

BAGDAD


Administratori i Irakut Paul Bremer ka thënë sot se nëse administrata e re e Irakut e pas 30 qershorit kërkon largimin e Amerikës, Uashingtoni do ta përmbushë këtë kërkesë.
përbërja e qeverisë kalimtare që duhet ta marrë pushtetin më 30 qershor ende po negociohet dhe Bremer tha se priste që frocat amerikane të vazhdonin të kishin një prani domethënëse në këtë vend, edhe pas 30 qershorit. Mirëpo ka thënë Bremer, për shkak të parimit, Amerika nuk qëndron atje ku nuk është e mirëseardhur.
XS
SM
MD
LG