Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Australia dhe Danimarka sot kishin mundësinë e rrallë për ta kremtuar martesën e princit danez Frederik me shtetasen australiane Mary Donaldson.
Pjesëtarë të të gjitha familjeve mbretërore në Evropë dhe në Azi, morën pjesë në ceremonialin që u mbajt në Kopenhagë.
Princi Frederik, biri i Mbretëreshës Margareth dhe trashëgimtar i fronit danez, me princeshën e ardhshme u takua në një bar gjatë Lojërave Olimpike në Sidnej të Australisë.
XS
SM
MD
LG