Ndërlidhjet

GAZË


Helikopterët izraelitë kanë shkrepur sot predha kundër selisë së grupit ridkal islamik Jihad në qytetin e Gazës, duke shkatërruar disa ndërtesa dhe duke lënduar disa njerëz.
Goditja ka pasuar një javë luftimesh të ashpra në të cilat janë vrarë 29 palestinezë dhe 13 ushtarë izraelitë.
XS
SM
MD
LG