Ndërlidhjet

ZURICH


Afrika e Jugut do të jetë mikpritëse e Kampionatit Botëror të Futbollit në vitin 2010
Vendimi është shpallur sot në Zurich pas votimit në federatën Ndërkombëtare të Futbollit, FIFA.
Afrika e Jugut ka mundur me vota dy shtete të tjera afrikane, Marokon dhe Egjiptin, duke u bërë kështu vendi i parë afrikan nikoqir i Kampionatit Botëror, që kur filloi më 1930.
XS
SM
MD
LG