Ndërlidhjet

LONDËR


Piers Morgan botues i gazetës britanike "Daily Mirror" dha dorëheqje pasi fotografitë që botoi kjo gazetë, ku pretendohej se ushtarët britanikë i keqtrajtonin të burgosurit irakienë, dolën të rrejshme.
Përfaqësuesit e regjimentit, ushtarët e të cilit akuzoheshin se kishin keqtrajtuar të burgosurit, thanë se jeta e ushtarëve të përmendur është vënë në rrezik dhe kërkuan që t'u kërkohet falje.
XS
SM
MD
LG