Ndërlidhjet

MOSKË


Këshilltarja për Siguri Kombëtare e presidentit Bush, Condoleeza Rice bisedoi në Kremlin me homologun rus Igor Ivanov.
Në komunikatën zyrtare pas takimit, thuhet se u diskutua për koordinimin e përpjekjeve të Rusisë dhe të Shteteve të Bashkuara për gjetjen e zgjidhjeve politike në Irak, Afganistan dhe Lindjen e Mesme.
Më parë, Rice u takua me presidentin Vladimir Putin, ndërsa nesër do të qëndrojë në Berlin.
XS
SM
MD
LG