Ndërlidhjet

JORDAN


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell tha se oferta e Izraelit për t'u tërhequr nga Rripi i Gazës paraqet mundësi të rëndësishme për paqen në Lindjen e Mesme.
Powell u takua me kryeministrin palestinez Ahmed Qorei në forumin ekonomik në Jordan. Powell e shfaqi shpresën se udhëheqësia palestineze do "ta shfrytëzojë rastin" e ofruar nga kryeministri izraelit Ariel Sharon për tërheqje nga Rripi i Gazës.
Në forumin ekonomik në Jordani, qindra politikanë, biznesmenë dhe liderët ë shoqërisë civile i diskutojnë mënrat për nxitjen e reformave, krijimin e vendeve të punës dhe luftimin e terrorizmit.
XS
SM
MD
LG