Ndërlidhjet

GJENEVË


Qeveria amerikane ka premtuar dërgimin e medikamenteve me cmim të ulët për të sëmurët me SIDA, në vendet në zhvillim.
Kjo është bërë e ditur nga Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe shënon një ndryshim të dukshëm në politikën amerikane.
XS
SM
MD
LG