Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian që po takohen sot në Bruksel pritet të miratojnë një deklaratë lidhur me procesin e paqes në Lindjen e Mesme, duke dënuar njëkohësisht sulmet terroriste palestineze, si dhe shkatërrimet e shtëpive palestineze nga Izraeli në Gazë.
Në deklaratë kërkohet nga autorityeti palestinezë të ndërmarrë aksione të mënjehershme kundër grupeve terroriste, ndërsa rrënimi i shtpive në kampin e refugjatëve palestinezë është quajtur veprim në kundërshtim me ligjet ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG