Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane në Irak kanë bërë të ditur se një gjyle topi e mbushur me gaz sarin shpërtheu pasi u zbulua nga forcat amerikane.
Gjeneral Brigade Mark Kimmit tha se nga shpërthimi dy ushtarë po trajtohen për lëndime të lehta nga gazi.
Por Kimmit nuk ka sqaruar kur dhe në cilën pjesë të Irakut është gjetur gazi sarin.
XS
SM
MD
LG