Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BRUKSEL


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian sot në Bruksel miratuan një deklaratë lidhur mbi procesin e paqes në Lindjen e Mesme, duke dënuar njëkohësisht sulmet terroriste palestineze, si dhe shkatërrimet e shtëpive palestineze nga Izraeli në Gazë.
Në deklaratë kërkohet nga autoriteti palestinezë të ndërmarrë aksione të menjëhershme kundër grupeve terroriste, ndërsa rrënimi i shtëpive në kampin e refugjatëve palestinezë është quajtur veprim në kundërshtim me ligjet ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG