Ndërlidhjet

BEOGRAD


Millorad Lukovic, që akuzohet se ka vrarë kryeminstrin serb Zoran Gjingjiq është paraqitur sot sërish në Gjykatë, këtë herë nën akuzat se ka vrarë ish presidentin serb Ivan Stambolic.
Milorad Lukovici, i cili i është dorëzuar policisë në fillim të këtij muaji, ka marrë një afat njëmujor nga gjykata për të përgatitur mbrojtjen e tij. Lukovic thotë se prokurorët dhe shefi i njësisë speciale të policisë ka urdhëruar kidnapimin dhe ekzekutimin e Stamboliqit në gusht të vitit 2000.
XS
SM
MD
LG