Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Së paku 20 palestinezë janë vrarë dhe 50 të tjerë janë plagosur nga sulmet e ushtrisë izraelite në kampin e refugjatëve në Rafah. Sulmi i përcjellë nga tanket ishte nga më të mëdhenjtë që nga kryengritja palestineze në vitin2000.Ministri palestinez i punës Ghassan al Khatib i bëri thirrje komunitetit ndërkombwtar që të bëjë presion mbi Izraelin që të ndërpresë aksionet në Rripin e Gazës, ndërsa nw Kombet e Bashkuara, vendet arabe kërkuan mbledhje tw jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurimit për të diskutuar shkatërrimin e shtëpive të palestinezëve në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG