Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush i ka thënë një grupi lobist pro-izraelit se Izraeli ka të drejtë të vetëmbrohet nga sulmet dhe se palestinezët duhet të refuzojnë atë që ai e quajti lidership të dështuar.
"Për hir të paqes ky vend është i përkushtuar t'i ndihmojë popullit palestinez për të themeluar një shtet demokratik që do të mbijetojë vet. Izraelit i duhet një partner i përgjegjshëm për të arritur paqen. Populli palestinez meriton institucione demokratike dhe lider të përgjegjshëm", tha Bush.
XS
SM
MD
LG