Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld urdhëroi transferimin e 3.600 ushtarëve amerikanë nga Koreja e Jugut në Irak.
Departamenti i Mbrojtjes tha se Shtetet e Bashkuara, megjithate do të mbeten të përkushtuara për mbrojtjen e Koresë së Jugut dhe stabilitetit në rajon.
Ndërkohë, zëvendës sekretari i Mbrojtjes Paul Wolfovitz i tha një paneli të Senatit se tërheqja e trupave nga Koreja e Jugut është pjesë e rivendosjes strategjike të trupave amerikane në botë.
XS
SM
MD
LG